با سلام اسم کره ای من کیم یونگ هو هست من نویسنده و وبلاگ نویس هستم.میخوام در این مطلب رابطه دو سریال اوک نیو و جواهری در قصر را توضیح بدهم.

(نوجه:این مطالب از ویکی پدیا جمع آوری شده است.)

همه چیز از امپراتور چونگ جونگ چوسان شروع میشود وی در سال 1488 میلادی به دنیا آمد او فرزند سئونگ جونگ چوسان بوده است او با ملکه مونجونگ در سال 1517 میلادی ازدواج کرد و پسر او امپراتور میونگ جونگ (همان امپراتور در سریال اوک نیو) در سال 1534 میلادی به دنیا آمد و در 33 سالگی درگذشت. وی دارای 14 خواهر و برادر بوده است که یکی از آنها با نام اینجونگ چوسان است. میونگ جونگ پسر ملکه مونجونگ و اینجونگ پسر ملکه  یون میونگ هی ، از طایفه پاپیونگ یون ، همسر پادشاه جونگ جونگ چوسان است. در زمان حکومت پادشاه چونگ جونگ همه چیز خوب بود ولی بعد از اینکه وی بیمار شد (در سریال جواهری در قصر نیز بیمار شد او وجود دارد) ملکه مونجونگ با برادرش یون وون هیونگ (در سریال اوک نیو) نقشه ای کشیدند تا پسر آنها ولیعهد شود ولی در حکومت قانون این بوده است است که پسر اول امپراتور به عنوان پادشاه منصوب شود پس اینجونگ چوسان پسر ملکه یون میونگ هی همسر اول امپراتور ولیعد بود. (در تاریخ واقعی امپراتور چونگ جونگ در سال 1517 با ملکه مونجونگ ازدواج کرد اما با ملکه یون میونگ هی در سال 1507 ازدواج کرد در نتیجه پسر وی باید ولیعهد میشد. البته همسران دیگری نیز داشته که برخی از آنها یا زود مردند یا دارای فرزنده نبوده اند) در نتیجه ملکه مونجونگ و برادرش که از حال امپراتور چونگ جونگ خبر داشتند منتظر بودند تا وی بمیرد و بعد نقشه شان را عملی کنند سپس امپراتور چونگ جونگ در سال 1544 درگذشت و همسر اول وی ملکه یون میونگ هی هم در سال 1515 در گذشت و پسر اینجونگ نیز در مقام ولیعهدی خود باقی مانده بود پس از درگذشت امپراتور چونگ جونگ ولیعهد اینجونگ به حکومت رسید ولی با نقشه های ملکه مونجونگ و برادرش امپراتور اینجونگ به مدت 1 سال حکومت کرد و سپس در سال 1545 توسط ملکه مونجونگ و برادرش مسموم شد و برادر ناتنی اش امپراتور میونگ جونگ چوسان (در اوک نیو) به حکومت رسید.

ادامه مطلب

سریال افسانه اوک نیو

جونگ ,ملکه ,امپراتور ,سال ,مونجونگ ,میونگ ,در سال ,ملکه مونجونگ ,چونگ جونگ ,امپراتور چونگ ,اوک نیو

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

gazbor hhfa خوره ی فیلم moviereference parsmusic98 تخفیف ویژه فقط برای امروز پردیس پاتوق بزرگترین سایت سرگرمی ایران خواهرانه وبلاگ سفیر تاریخ عکس های پروفایل پسرانه خفن خاص و دخترانه زیبا و غمگین برای تلگرام